Ani na kľúč, ani svojpomocne, niečo medzi

Úvod Stavba domu

Pôsobíme v regióne trenčianskeho kraja v okolí: Dubnica nad Váhom, Ilava, Košeca. Požiadavku na nacenenie v PDF alebo Word formáte nám prosím zašlite na kontakt uvedený na karte Kontakt. Ponúkame alternatívnu cestu výstavby rodinného domu: ani na kľúč ani svojpomocne. Partia stavbárov, ktorá pôsobí v oblasti Trenčianskeho okresu a Ilavského okresu a teda sme plne využili kontakty, vedomosti a flexibilitu. Dbáme na kvalitnú výstavbu a každý jeden detail.

Dom, lacno, rýchlo, kvalitne, stavba, lacný dom

Ani na kľúč, ani svojpomocne, znamená niečo medzi tým. Mať pod kontrolou všetok stavebný materiál použitý na stavbe, pracovnú silu, časový harmonogram a hlavne rozpočet. Znamená to komunikáciu so stavbyvedúcim, vysvetlenie stavebného postupu, porovnávanie ceny ponúk a kvality materiálu. Ponúkame možnosť aby sa investor po dohode mohol zapojiť do procesu výstavby počas celej doby trvania stavby.

 

Postavili sme novostavbu rodinného domu (nízkoenergetický bungalov) za obdobie deviatich mesiacov.

Ušetrili sme nemalé peniaze investorovi, napriek tomu, že sme použili kvalitné materiály. Vieme okamžite doporučiť / privolať profesionálov zo všetkých oblastí, ak nemáte vlastných(voda, kúrenie , plyn). V prípade stavby na klúč samozrejme všetko zabezpečujeme v našej réžii.

 

 

Základné informácie o našom vzorovom dome:

  • Celková obytná plocha - 92,62m2  Plocha domu zahŕňa plochy obývacej izby, detských izieb, spální, Murár, Dom, lacno, rýchlo, kvalitne, stavba, lacný dompracovne, hobby miestností, atď. 
  • Celková podlahová plocha - 174,11m2  Plochu domu dostaneme, ak spočítame  plochy obytných miestností (obývačky, detských izieb, spální) a vedľajších miestností (schodisko, komora, pivnica, WC, kúpeľňa, hala, chodby, atď.) okrem plochy terás, balkónov a loggií.
  • Zastavaná plocha domu - 195,00m2  Zastavaná plocha domu je plocha pôdorysu prvého nadzemného podlažia, t.j. plocha stavby v kontakte s terénom. Prečnievajúcu časť strešnej konštrukcie, balkóny, markízy a podobne nezahŕňa.

 

Je to ideálna alternatíva medzi stavaním svojpomocne a na kľúč, individuálny prístup ku každému z vás. Pričom svojpomocne je potrebné mať znalosti a strašne veľa voľného času a na kľúč je potrebné platiť celú firmu vrátane asistentky majiteľa a jeho BMW.

U nás nájdete majiteľa reálne na stavbe a čo viac, manažuje výstavbu za vás, a vedie vás k tomu čo treba spraviť z vašej strany a kedy.

 

 

Trochu o peniazoch

Celkovo stála stavba(vzorový dom 2015) 120 000 Eur, ale napriek celkom vysokej investícii, sme spokojní, pretože bungalov týchto rozmerov a vybavením, bežne stojí 155 000 Eur na kľúč.

 

A keby sme nerobili betónový strop, rekuperáciu a nemali také kvalitné podlahové kúrenie atď.. dalo sa ušetriť ešte ďaľších 10 000, ale to by bolo na úkor kvality bývania a to investor nechcel.

 

Ak máš heslo položkový rozpočet nájdeš tu.

 

Časový harmonogram

Výstavba vzorového domu 2015 trvala 9 mesiacov samotný dom a ďaľší jeden mesiac vonkajšie úpravy vrátane plota. 

 

Ak máš heslo detailnejší harmonogram realizácie stavby nájdeš tu.

 

Harmonogram samozrejme závisí aj od toho do akej miery sa chce investor podieľať na stavbe.